מחשבות על ה-"פלופילה"


  1. פלוף הפלוטילה ממחיש שכדי להיות נחוש וגם אנושי, צריך תבונה, תכנון וחוכמת פשטות. מי שחשב שלשלוח קומנדו עם רובי צעצוע, יעשה את העבודה, הביא ליותר נזק מתועלת. גם אם התוצאה הייתה אותה תוצאה, עדיף היה לפעול באור יום, במים הטריטוריאליים של ישראל, עם ספינות משטרה, וצוותי צילום מכל העולם בשידור ישיר. כי כשאתה צודק, אין לך מה להסתיר.
  2. נחישות בשילוב של אנושיות הן הבסיס לקיומה של מדינת ישראל. במילים אחרות, ישראל נועדה לשמש בית ומגן לעם היהודי, וגם להיות חברת מופת מוסרית, אור לגויים לפי חזון הנביאים. הבעיה היא שהפוליטיקה שלנו נחלקת לשני מחנות, האחד מחזיק בייעוד מתבצר ומתגונן, והשני אוחז בחזון פתוח ומקרב. הם נאבקים זה בזה, מקצינים את עצמם ואותנו לדעת, בעוד שאנחנו זקוקים לשניהם שפויים ביחד.
  3. מדיניותה של ישראל צודקת. כמדינת מגן נחושה, לישראל הזכות והחובה לברר מה מגיע לעזה, משום שאלפי טילים שוגרו מעזה לישראל בשנים האחרונות. כמדינת מוסר ומופת, לישראל הזכות והחובה לוודא שהבדיקה גורמת פגיעה מינימאלית באוכלוסייה האזרחית בעזה. כדי לתת משנה תוקף מוסרי להמשך המדיניות הזו, יש להגבילה לציוד צבאי, נשק ותחמושת, ולהתיר לרשימה ארוכה של פריטים שכיום אסורים, כמו מלט וכוסברה.
  4. מי שמרשה לעצמו לאסור כוסברה ומשגר לוחמי קומנדו למכות והשפלה, לוקה בעיוורון ובחוסר רגישות. אנשי הצבא עושים מלאכת קודש, כל חייהם מוקדשים לענייני הארץ והאזור, אך עיניהם אינן פקוחות לשינויים שמעבר לאופק, למען האמת, זה לא תפקידם, עניינם בביצורה של ישראל כמדינה מתגוננת, בולמת, ומרתיעה. אין לצפות מהם להביא לשולחן הדיונים את האינטרס של ישראל להיפתח לעולם ולהשתלב במשפחת העמים.
  5. זה תפקידה של המנהיגות המדינית שלנו, אך היא נוכחת נפקדת, שבעה בעקבות אחד. במים הסוערים שסביבנו, הססנות אינה תכונה מוצלחת. מבצע ביום או מבצע בלילה, כן להיפגש עם אובמה או אולי לחזור לארץ במהירות, לכלוא את נוסעי המשט או לשחרר אותם מיד. מנהיגות רצינית כעת צריכה להבהיר לנו את החזון המשותף, לעדכן את מדיניות הסגר, לשדרג את הרכב הקואליציה, ולנקוט ביוזמה בזירה המדינית. רק לא לשבת ולחכות למהלומה הבאה, כי שקט הוא רפש.
מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s